hadra BEETSHAPES10 10 in 1 Raised Bed, Beethöhe 400 MM, 10 Different Shapes
★★★★★ 4.1 102 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
With Birdies the Shapes are raised Range: interesting features including in small gardens shall Pflanzflächen on balconies and terraces create vegetables and ornamentals in the tightest of spaces pulling Gartenspaß for everyone: Quick and easy to assemble: Hama selection of 10 different shapes neutral colour matches any garden combination of several Hochbeete to a variety of Layouts high-quality sheet steel with rounded Schutzkante made from colour-Coated, solid Wellblechen very good quality and long durability Box contents: Colour coated Wellbleche Eckteile for different Winkelkombinationen in bright colour combinations Schutzkante plastic the upper edge of the Hochbeetes necessary screws and Wrench for building instructions in German and English with different Layoutideen dimensions of the Shapes Hochbeetes Birdies Range: the size of the Shapes Hochbeetes Birdies Range varies depending on the chosen Layout: Hexagon: 1020 x 1020 mm Parallelogramm: 1500 x 600 mm Schmalform: 2030 x 225 mm Diamond: 1735 x 1200 mm further 6 Aufbauformen possible the height the Range of Shapes Birdies Hochbeetes shall in all its forms: 400 mm
  • veilseitig use
  • Easy to assemble
  • Practical
Shape Hexagonal
Pattern Solid
Brand Name Takasho
Item Weight 24.3 Pounds
Manufacturer hadra
Model Number BEETSHAPES10
Material Type Alloy Steel, Plastic
Mounting Type Floor Standing
Product Style Modern
Number of Pieces 10
Manufacturer Part Number BEETSHAPES10
Global Trade Identification Number 09342550001085
Other Special Features of the Product Entwässerungsloch
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
102 ratings | 42 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (79)
4 stars
7% (7)
3 stars
4% (4)
2 stars
2% (2)
1 star
10% (10)